В Ірані схвалили антикорупційні суди і заходи проти відмивання грошей

В Ірані 11 серпня схвалили створення спеціальних антикорупційних судів і нове законодавство щодо боротьби проти відмивання грошей.

Верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї схвалив прохання судової гілки влади країни про створення спеціальних судів у справах фінансових злочинів. Як мовиться в його короткій заяві, яку поширили засоби інформації, покарання для звинувачених в економічній корупції мають виконуватися «швидко і справедливо».

Як мовилося в листі до верховного керівника від голови судової гілки влади Ірану Садега Амолі Ларіджані, нові ісламські революційні суди будуть мати вказівку присуджувати максимальні терміни для тих, хто «розладнує і корумпує економіку». Ці суди, на думку судової гілки влади, що є в Ірані окремою державною інституцією, повинні мати право судити будь-яких підозрюваних, включно з посадовцями і військовими, і виносити вироки аж до смертної кари.

Рішення ухвалене в час, коли національна валюта країни, іранський ріал, за останні кілька тижнів втратив майже половину своєї вартості після рішення президента США Дональда Трампа поновити широкі економічні санкції проти Ірану. Центральний банк і судова влада країни звинуватили у знеціненні ріала «ворогів».

Минулого місяця судова влада повідомляла, що за «розладнання» економіки, грошової і валютної системи Ірану були затримані 29 осіб.

Того ж дня, 11 серпня, Рада вартових Конституції затвердила зміни до законодавства, що мають на меті посилити боротьбу з фінансуванням тероризму. Ці зміни «не суперечать Конституції і законам шаріату», сказав журналістам Аббас Алі Хадходаеї, голова Ради вартових Конституції – специфічного іранського органу, який, серед інших завдань, перевіряє на відповідність ісламському праву країни нових законодавчих актів.

Ці кроки мають на меті полегшити залучення іноземних інвестицій в Іран після поновлення санкцій США. Міжурядова група боротьби з фінансовою злочинністю, Робоча група фінансових дій (FATF), заявляла в червні, що Іран має час до жовтня, щоб здійснити належні реформи, і попередила про наслідки в разі невиконання. Президент Ірану Хасан Роугані відтак подав низку законопроектів, щоб виконати вимоги FATF, у сподіванні, що організація викреслить країну зі своїх «чорних списків».

Консерватори в іранському парламенті висловлювали занепокоєння, що виконання вимог FATF може перешкодити наданню іранської допомоги таким угрупованням, як ліванський радикальний рух «Хезболла»; весь цей рух чи принаймні його бойові закони визнали терористичною організацією низка окремих країн чи й міждержавних об’єднань, серед них США, ЄС, Ліга арабських держав чи Рада співпраці Перської затоки.

Верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї заявляв у червні, що парламент має ухвалювати закони для того, щоб боротися з відмиванням грошей і тероризмом, а не для того, щоб відповідати міжнародним стандартам.коментуйте:


Copyright © 2019 Український Канал  |  допомога: dmnsa  •  правда україни  •  wстудія  •  sellines  •  купуй!