У Москві попрощалися із загиблими у ЦАР журналістами

У столиці Росії Москві попрощалися із журналістом Орханом Джемалем, режисером Олександром Расторгуєвим і оператором Кирилом Радченком.

30 липня їх вбили невідомі у Центральноафриканській Республіці. Знімальна група приїхала в ЦАР для створення документального фільму про російських найманців.

Прощання з Джемалем пройшло у Соборній мечеті, він похований на Хованському кладовищі. З Олександром Расторгуєвим попрощалися в храмі Косьми і Даміана, він похований на Троєкуровському кладовищі. На прохання родичів Кирила Радченка, прощання з ним пройшло в колі родичів і близьких друзів. Похорон відбувся на Булатниковському кладовищі.

Ведеться офіційне і, окремо, громадське розслідування злочину.

Про загибель журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва, які знімали фільм про діяльність російських найманців у ЦАР, стало відомо 31 липня. За однією з версій, їхній автомобіль обстріляли недалеко від міста Бангі. Серед причин нападу називають спробу пограбування.

Читайте також: «Вони знали, чим це може закінчитися». Все про загибель російських журналістів у ЦАР

Центр управління розслідуваннями, для якого Джемаль, Радченко і Расторгуєв знімали фільм, почав власну перевірку. В організації, яка є журналістським проектом Михайла Ходорковського, заявили, що вважають сумнівною версію влади ЦАР про причетність до вбивства членів ісламістського альянсу «Селека».

Міжнародний Комітет захисту журналістів (CJP) вимагає від влади Центральноафриканської Республіки, Росії й ООН негайно провести ретельне і прозоре розслідування вбивства журналістів.

Речник Організацій Об’єднаних Націй заявив, що миротворча місія ООН у Центральноафриканській Республіці допомагає національним органам розслідувати вбивство.коментуйте:


Copyright © 2021 Український Канал  |  допомога: dmnsa  •  правда україни  •  wстудія  •  sellines  •  купуй!  •  meneedit